Láskyplný vztah s robotem bude prý možný za 40 let

01.09.2008 11:56

Příklad robota, který je schopen zaznamenat a reagovat na výraz lidské tváře.

16. 6. 2008 12:08 - MAASTRICHT

Nejen mechanický sex, ale láskyplný vztah s robotem bude běžný již kolem roku 2050. Věří v to propagátor robotiky David Levy, který vystoupil na konferenci v Maastrichtu se svou knihou „Láska a sex s roboty“ (Love + sex with robots). Podle jeho názoru takové vztahy přestávají být látkou pro sci-fi a měli bychom si na ně začít pomalu zvykat.

 

„Já tady mluvím o láskyplném vztahu za čtyřicet let,“ uvedl svou přednášku Levy. 

„Když tady budou roboti, kteří mají také emoce, osobnost, vědomí. Mohou s vámi mluvit, mohou vás rozesmát. Mohou říct, že vás milují, jak jen lidská bytost dokáže říct, miluji tě, a řeknou to tak jistě, jak to budou myslet vážně,“ prohlásil mimo jiné Levy na konferenci.

Roboti jako sexuální pomůcky přijdou na trh do pěti let

 Roboti jako sexuální pomůcky přijdou ale na trh podle něj již mnohem dřív, nejpozději za pět let. Bude se jednat o stále dokonalejší nafukovací panny a panáky. Vědci ale podle Levyho už dnes vyvíjejí roboty, kteří by měli umělou osobnost, emoce a vědomí.

„Ale pro láskyplný vztah je potřeba něco naprosto jiného. V láskyplném vztahu je totiž mnohem víc věcí, které jsou důležité. A nejtěžší ze všeho je konverzace. Člověk chce, aby s ním byl robot schopen hovořit o tom, co ho zajímá. Chce partnera, který má podobné zájmy, který s ním mluví způsobem, jež mu lichotí, který má podobný smysl pro humor,“ uvažoval Levy.

Konverzace je pro vědce zatím velkým oříškem

„Jsem si jistý, že k tomu dojde. Za čtyřicet let, možná dříve. Najdete pak roboty, konverzační partnery, kteří s vámi budou hovořit a vám to bude činit mnohem více potěšení než hovor s jiným člověkem. Jsem si tím jistý,“ dodal propagátor robotiky.

 

Famous

Kontakt

Harmonia Universalis o.s.

honza.harmonia@email.cz

Vlárská 1459/21
104 00 Praha 10 - Uhříněves

+420 222 767 969
+420 604 240 951
+420 603 549 636

Vyhledávání

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode